Magrat Garlick
Global Moderator
Teams this year:
Campsfield Braves (9): Alex Blackman (Black), Liam Camps (Blue), Adam Collins (Blue), Ryan Dunn (Blue), Gareth Gooljar (Blue), Daniel Smith (Black), Reuben Verghese (Blue), Mike Wilson (Black), Kyle Wright (Colts)
Davistow Darters (9): David Comley (Colts), Nathan Hoy (Black), David Kearsley (Red), David Kennett (Red), Zac Ritchie (Red), Nath Patrick (Colts), Elliot Volavola (One of 5), Harry Warwick (Black), Dave Watt (Red)
Edfield Seahawks (9): Pooja Bharat (Colts), Nick Borcich (Black), Clapham (Red), Håkon Mørk (Red), Gary Nayak (Colts), Gaurav N. Nayak (Red), D. K. Rai (Colts), Matt Smith (Blue), Daniel Towns (Colts)
Garven Island Sharks (8): Andrew Cloete (Blue), Bryce Cunningham (Green), Simon Fitzsimmons (Black), Andrew Garven (Green), Don Lezama (Green), Dave Richards (Black), Justin Rodgie (Green), Xavier Rose (Green)
Gofftown Tigers (9): Brendan Goff (Blue), R. G. E. W. S. Cribb (Blue), Trav Demeza (Blue), Chris Dwyer (Red), Shan Jasotharan (Colts), Rob Malone (Green), James Malthus-Howell (Colts), Greg Thomas (Colts), Ben Vaughan (Green)
Greater Robbham de Grooters (8): Ash Chaulk (Black), Rob Dauth (Red), Kenny Dobson (Red), Rob Hing (Green), Callum McKern (Blue), Mat Mitchell (Green), Marc Robbins (Red), Nick Scott (Green)
Nixonstown Foxes (8): Matt Currie (Blue), Nitin Dravid (Green), Rich Edmunds (Red), Zach Gelman (Colts), Jamee Gray (Black), Paddy Gundry (Green), Matt Luff (Red), Matt Pitt (Colts)
Pickford Panthers (8): Dinusha de Silva (Blue), Sean Fuller (Blue), Kev Goughy (Green), Tom Halsey (Blue), Kexing Su (Black), Neil Pickup (Black), George Roberts (Black), Peter Young (Blue)
Stedingham Jets (8): Sean Bennett (Red), Chris Butler (Black), Andy Cameron (Green), Megan Gaukroger (Green), Tharmi Loganathan (retired), Thamba Mamesh (Red), Manjunath Reddlapalli (Red), James Stedman (Black)
Twybridge Titans (8): Stephen Burke (Colts), Alex Crampton (Blue), Arunava Das (Green), Nick Hancock (Colts), Jennifer Law (Black), Jack McNamara (Colts), Callum Thompson (Black), Tarick Weber (Colts)
New assignments:
Nitin Dravid: Nixonstown
Ryan Dunn: Campsfield
Zach Gelman: Nixonstown
Kexing Su: Pickford
Jennifer Law: Twybridge
Matt Luff: Nixonstown
Manjunath Reddlapalli: Stedingham
Justin Rodgie: Garven Island
Zac Ritchie: Davistow
Reuben Verghese: Campsfield
Clapham: Edfield
Elliot Volavola: Davistow
The season will consist of three-day games only, with a one-day cup competition at the rear end of the season. Cup seedings will be based on three-day placements.
Games will be held at the end of each "round" - that is, two games of cricket. Thus, only one team's players and the reserves are available to play grade every round.
Statistics will be continually updated on the website: http://www.cricketweb.net/cwxi/grade/s11/stats/recindex.htm
Campsfield Braves (9): Alex Blackman (Black), Liam Camps (Blue), Adam Collins (Blue), Ryan Dunn (Blue), Gareth Gooljar (Blue), Daniel Smith (Black), Reuben Verghese (Blue), Mike Wilson (Black), Kyle Wright (Colts)
Davistow Darters (9): David Comley (Colts), Nathan Hoy (Black), David Kearsley (Red), David Kennett (Red), Zac Ritchie (Red), Nath Patrick (Colts), Elliot Volavola (One of 5), Harry Warwick (Black), Dave Watt (Red)
Edfield Seahawks (9): Pooja Bharat (Colts), Nick Borcich (Black), Clapham (Red), Håkon Mørk (Red), Gary Nayak (Colts), Gaurav N. Nayak (Red), D. K. Rai (Colts), Matt Smith (Blue), Daniel Towns (Colts)
Garven Island Sharks (8): Andrew Cloete (Blue), Bryce Cunningham (Green), Simon Fitzsimmons (Black), Andrew Garven (Green), Don Lezama (Green), Dave Richards (Black), Justin Rodgie (Green), Xavier Rose (Green)
Gofftown Tigers (9): Brendan Goff (Blue), R. G. E. W. S. Cribb (Blue), Trav Demeza (Blue), Chris Dwyer (Red), Shan Jasotharan (Colts), Rob Malone (Green), James Malthus-Howell (Colts), Greg Thomas (Colts), Ben Vaughan (Green)
Greater Robbham de Grooters (8): Ash Chaulk (Black), Rob Dauth (Red), Kenny Dobson (Red), Rob Hing (Green), Callum McKern (Blue), Mat Mitchell (Green), Marc Robbins (Red), Nick Scott (Green)
Nixonstown Foxes (8): Matt Currie (Blue), Nitin Dravid (Green), Rich Edmunds (Red), Zach Gelman (Colts), Jamee Gray (Black), Paddy Gundry (Green), Matt Luff (Red), Matt Pitt (Colts)
Pickford Panthers (8): Dinusha de Silva (Blue), Sean Fuller (Blue), Kev Goughy (Green), Tom Halsey (Blue), Kexing Su (Black), Neil Pickup (Black), George Roberts (Black), Peter Young (Blue)
Stedingham Jets (8): Sean Bennett (Red), Chris Butler (Black), Andy Cameron (Green), Megan Gaukroger (Green), Tharmi Loganathan (retired), Thamba Mamesh (Red), Manjunath Reddlapalli (Red), James Stedman (Black)
Twybridge Titans (8): Stephen Burke (Colts), Alex Crampton (Blue), Arunava Das (Green), Nick Hancock (Colts), Jennifer Law (Black), Jack McNamara (Colts), Callum Thompson (Black), Tarick Weber (Colts)
New assignments:
Nitin Dravid: Nixonstown
Ryan Dunn: Campsfield
Zach Gelman: Nixonstown
Kexing Su: Pickford
Jennifer Law: Twybridge
Matt Luff: Nixonstown
Manjunath Reddlapalli: Stedingham
Justin Rodgie: Garven Island
Zac Ritchie: Davistow
Reuben Verghese: Campsfield
Clapham: Edfield
Elliot Volavola: Davistow
The season will consist of three-day games only, with a one-day cup competition at the rear end of the season. Cup seedings will be based on three-day placements.
Games will be held at the end of each "round" - that is, two games of cricket. Thus, only one team's players and the reserves are available to play grade every round.
Statistics will be continually updated on the website: http://www.cricketweb.net/cwxi/grade/s11/stats/recindex.htm
Last edited by a moderator: